4060 Ljusstake
förgylld. Höjd: 12 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 6 januari 2020 -
2089 Ljusstake
bly, förgylld, antik. Höjd: 20 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 6 maj 2019 -
7426 Ljusstake
Förgylld mässing, höjd: 27 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 12 mars 2018
7205 Golvljusstake
metall, förgylld, 1800-tal, höjd: 130 cm
Såld: 2.400 kr
Såldes den 2 november 2015 -
3315 Chanukahljusst..
förgylld, höjd: 32
Såld: 2.800 kr
Såldes den 20 januari 2014 -
1752 Ljusstake
förgylld brons, empire. , höjd: 29
Såld: 450 kr
Såldes den 13 januari 2014
1379 Golvljusstake
Förgylld, barock, 1700 tal (lagad), höjd: 76
Såld: 2.600 kr
Såldes den 20 november 2006 -
6636 Golvljusstake
Förgylld, H.135
Såld: 700 kr
Såldes den 17 maj 2004